Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Rauheat maalämmön kokoomakaivo 4 piiriä DN40 Dueta



Dueta-kokoomakaivo 4 piiriä DN40 maalämpöpiirien yhdistämiseen.

Dueta-kokoomakaivo on suunniteltu 2-8 kollektoripiirin energiakentän tehokkaaseen kokoamiseen. Vesitiivis ja kompaktisti muotoiltu kaivo sopii pieneen tilaan ja on helposti muunneltavissa eri asennuskohteiden vaatimuksiin. Kevyt rakenne tekee siitä helpon kuljettaa ja asentaa – jopa yhden henkilön voimin.

Kestävä ja monipuolinen ratkaisu

Valmistettu pitkäikäisestä polyeteenimuovista, Dueta-kokoomakaivo kestää vaativia olosuhteita ja käyttöä. Perusmalli sisältää muovisen viheraluekannen, mutta tarvittaessa kaivoon voidaan tilata teleskooppinen nousuputki valurautakansistolla, joka soveltuu liikennealueille.

Suunniteltu tehokkuutta ja helppokäyttöisyyttä ajatellen

Dueta-kokoomakaivossa on suuri, 500 x 590 mm huoltoaukko, joka varmistaa helpon pääsyn tarkistus- ja huoltotoimenpiteisiin. Tämä tekee kaivosta käyttäjäystävällisen ja säästää aikaa asennus- ja huoltotöissä.

Kaivon venttiilit ja virtausmittarit on sijoitettu käden ulottuville, ja mukana toimitettava säätötanko helpottaa työskentelyä ja säätöjä.

Helppokäyttöiset venttiilit: Virtausmittareissa on näytöt, jotka helpottavat energiakentän säätöä.
Riittävä työskentelytila: Kaivon suunnittelussa on varmistettu tilavuus mukavaan ja tehokkaaseen työskentelyyn.

Dueta-kokoomakaivo on erinomainen valinta, kun etsit luotettavaa, tilaa säästävää ja helposti käsiteltävää kokoomakaivoa maalämpöjärjestelmiin.

Huom! tuotekuvat eivät putkipiirien määrän tai koon mukaan välttämättä vastaa tuotetta koska tavarantoimittajalla ei ole kaikille eri piirimäärille omia tuotekuvia saatavilla.

Tekniset tiedot:

Piiri 4
Piiri D 40 mm
Runkolinjat D 63 mm
Korkeus 400 mm
Leveys 670 mm
Pituus 750 mm
Paino 31 kg

LVI-numero: 2002203

Hinta:2 290.00 €